
Morkos gali pagerinti regėjimą
Geram regėjimui palaikyti yra būtinas vitaminas A, o morkose šio vitamino yra daug. Tačiau iš tiesų organizmui reikalingas tik nedidelis kiekis vitamino A kiekis, o jo galime gauti ir su kitais produktais, tokiais kaip tamsios lapinės daržovės, ryškių spalvų daržovės, pienas bei žuvis. Pakankamas vitamino A kiekis reikalingas normaliam regėjimui palaikyti, tačiau jis nepadės regėjimo pagerinti. Svarbu prisiminti, kad vitaminas A geriau pasisavinamas kartu valgant riebų maistą.
Regėjimą galima pagerinti atliekant akių pratimus
Akių pratimai nepagerins regėjimo ir nesumažins akinių poreikio. Regėjimas priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau nė vieno iš jų akių pratimai reikšmingai nepaveikia.
Tiesa, akių pratimai yra naudingi esant konvergencijos nepakankamumui, t. y. kai abi akys nedirba kartu, siekiant sufokusuoti žvilgsnį į arti esančius objektus.
Žiūrėjimas į saulę gali pagerinti sveikatą ir savijautą
Net labai trumpas tiesioginis žiūrėjimas į saulę be tinkamų apsauginių akinių gali negrįžtamai pažeisti tinklainę ar net sukelti aklumą. Paprasti akiniai nuo saulės nėra tinkami žiūrėti tiesiai į saulę. Vienintelis saugus būdas žiūrėti tiesiai į saulę yra naudoti specialius saulės filtrus, atitinkančius ISO 12312-2 standartą.
Tik berniukai gali būti daltonikai
Moterys taip gali būti daltonikės, tačiau vyrams šis sutrikimas pasitaiko daug dažniau. Yra apskaičiuota, kad maždaug 1 iš 10 vyrų turi vienokį ar kitokį spalvų matymo deficitą. Dauguma daltonikų turį įgimtą visišką ar dalinį tinklainės šviesos receptorių kūgelių, kurie leidžia atskirti raudoną, žalią ar mėlyną šviesą, trūkumą.
Sėdėjimas arti televizoriaus ekrano kenkia akims
Nors sėdėjimas labai arti prie televizoriaus gali sukelti akių įtampą ar išprovokuoti galvos skausmą, tačiau tai nepažeidžia regėjimo nei vaikams, nei suaugusiesiems. Tiesa, įprotis sėstis arčiau ekrano gali reikšti, kad žmogus yra trumparegis ir kad jam iš tiesių reikia akinių.
Skaitymas prieblandoje kenkia akims
Skaitymas prieblandoje akims nekenkia, tačiau, esant geram apšvietimui, lengviau įžiūrėti raides, todėl akys mažiau vargsta.
Kompiuteris kenkia akims
Žiūrėjimas į kompiuterio ekraną akims nekenkia, tačiau ilgas žiūrėjimas be pertraukų gali sukelti akių įtampą, nuovargį ar sausumą. Stenkitės daryti pertraukas bent kas 20 min. – pakelkite akis nuo ekrano, pažiūrėkite į tolį ar aukštyn.
Akiniai ar kontaktiniai lęšiai sukelia priklausomybę
Akiniai nepablogins jūsų regėjimo ir nesukels akių ligos. Jeigu jums reikalingi akiniai skaityti ar žiūrėti į tolį, svarbu juos nešioti, kad išvengtumėte nereikalingos akių įtampos, o regėjimas būtų ryškus.
Netinkami akiniai kenkia akims
Netinkami akiniai jūsų akių nepažeis, tačiau regėjimas gali būti neryškus, gali atsirasti akių įtampa, skausmas ar galvos skausmas. Nusiėmus akinius, šie pojūčiai turėtų praeiti.
Mokymosi sunkumus sukelia regėjimo sutrikimai
Mokymosi sunkumus lemia smegenų procesai, kurių metu apdorojama per regos ir klausos nervus gaunama informacija. Mokymosi sutrikimų požymiai apima pasunkėjusį mokymąsi skaityti ar rašyti, prastus matematikos gebėjimus ar sunkumą susidėlioti mintis bei suprasti informaciją. Kartais tokių požymių priežastis gali būti ir prastas regėjimas. Jei pastebėjote, kad vaikui sunkiai sekasi mokykloje, pasitarkite ne tik su vaiko raidos specialistais, bet ir su akių gydytoju.
Regėjimo praradimas yra neišvengiama senėjimo dalis
Dauguma regėjimo problemų, kurios išsivysto senstant, gali būti gydomos ar koreguojamos. Presbiopija, t. y. negalėjimas ryškiai matyti arti esančių objektų, koreguojama akiniais, o katarakta gydoma chirurginiu būdu. Todėl svarbu regėjimą pasitikrinti bent kartą per metus, kad laiku būtų pastebėti ankstyvi pokyčiai ir būtų imtasi tinkamų gydymo priemonių ligos progresavimui sustabdyti.
Katarakta turi būti smarkiai progresavusi, kad būtų galima ją gydyti
Katarakta turi būti gydoma iš karto, vos tik pradeda bloginti regėjimą. Naujos chirurginės galimybės leidžia kataraktos pažeistą lęšiuką nesudėtingai pakeisti, vos tik pasidaro sunku įžiūrėti smulkias raides ar kelio ženklus.
Akis gali būti transplantuota
Šiuo metu transplantuoti visos akies nėra įmanoma todėl, kad šis sudėtingas organas per optinį nervą yra sujungtas su smegenimis. Optinis nervas yra sudarytas iš daugiau nei milijono nervinių skaidulų, kurias nutraukus, sujungti nebeįmanoma. Tačiau galima persodinti akies rageną – skaidrią išorinę akies dalį.