Pagalba artimiesiems

Norėdami padėti savo artimam žmogui susidoroti su silpnaregystės ar aklumo iššūkiais, turėtumėte ne tik jį palaikyti psichologiškai ar rūpintis jo fiziniu saugumu, tačiau ir kiek galima daugiau domėtis tiek pačia liga, tiek įvairiomis galimybėmis, kaip pagerinti gyvenimą. Stenkitės kuo daugiau sužinoti apie artimojo būklę ir geriausias prisitaikymo strategijas. Konsultacijos su specialistais bei pacientų bei jų artimųjų palaikymo grupės yra svarbūs pagalbos šaltiniai. Jei į regėjimo praradimą žiūrėsite kaip į visos šeimos problemą, padėsite savo artimajam ramiau ir geriau prisitaikyti prie gyvenimo nematant.

Gali būti neaišku, kur ir kada jūsų artimajam reikia pagalbos. Kiekvienam iš mūsų kartais būna sunku kreiptis pagalbos, todėl svarbu atvirai ir aiškiai bendrauti. Paraginkite savo artimąjį tiksliai apibūdinti užduotis, kurios jam atrodo sunkios, ir pasitikslinkite, kaip galėtumėte padėti.

Rekomenduojama garsiai pakomentuoti tam tikrus savo veiksmus, kurių artimasis nemato. Pavyzdžiui, prieš išeidami iš kambario, pasakykite, kad išeinate. Arba, sveikindamiesi su žmonėmis, pristatykite juos, nes jūsų artimasis jų nemato. Be to, atminkite, kad galvos linktelėjimas, rodymas ranka bei visi kiti kūno kalbos aspektai jūsų artimajam yra nematomi, todėl reikėtų naudoti labai konkrečius garsinius apibūdinimus.

Gyvenimas su regos negalia kelia daug iššūkių, todėl labai svarbu skatinti pasitikėjimą savimi. Svarbiausia elgtis pagarbiai ir rūpestingai, taip padėsite savo artimajam prisitaikyti prie kitokio gyvenimo ir išlikti nepriklausomam.