Naudingos nuorodos

World Health organization Blindness and vision impairment


Pasaulinės Sveikatos Organizacijos (PSO) tinklapis, kuriame yra pateikti pagrindiniai su regėjimo sutrikimu siejami terminai ir jų apibrėžimai, tarptautinė PSO strategija kovoje su regėjimo sutrikimus turinčių žmonių skaičiaus didėjimu ir pasaulinė statistika (tinklapio informacija pateikta anglų kalba).


Amerikos Oftalmologijos Akademija (AOA)


Specialiai pacientams sukurtas AOA tinklapis, kuriame talpinama AOA narių recenzuojama informacija apie skirtingas akių patologijas, jų diagnostiką ir gydymą, prevencines priemones bei naujausius pasiekimus oftalmologijos srityje (tinklapio informacija pateikta anglų ir ispanų kalbomis).


Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga

Organizacija, vienijanti regėjimo negalią turičius pacientus. Tinklapyje galima susipažinti su Lietuvos Respublikos Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu, programomis, vykdomais projektais. Šiame tinklapyje taip pat galima plačiau sužinoti apie Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos filialuose bei dienos centruose teikiamas bendrąsias ir socialines paslaugas, LASS leidinius ir pasiklausyti radijo laidų įrašus (tinklapio informacija pateikta lietuvių ir anglų kalbomis).


Lietuvos medicinos biblioteka (LMB)

Registruotiems LMB vartotojams prieinamas elektroninis katalogas ir tarptautinės duomenų bazės, kuriose talpinami recenzuojamuose žurnaluose publikuojami moksliniai straipsniai. Pateikiamos nuorodos į tarptautinius elektroninius medicininius žodynus, sveikatos sutrikimų klasifikacijos sąrašus, Lietuvos medicinos statistikos rodiklius, teikia kompiuterių tinklo ir konsultacijos paslaugas.


Lietuvos aklųjų biblioteka

Tinklapyje pateikiami kontaktai regėjimo negalią turintiems asmenims, siekiantiems įgyti teisę gauti specialiųjų formatų (garsinius (audio formato), Brailio rašto, DAISY) leidinius.


Retina International

tarptautinė organizacija, vienijanti tinklainės ligomis sergančiųjų pacientų savanorystės grupes, labdaros organizacijas ir fondus. Pagrindinis organizacijos tikslas – tinklainės ligų tiriamosios ir pacientų socialinės veiklos ir savanorystės program rėmimas. Tinklapyje gausu vaizdinės ir tekstinės informacijos apie genetinį testavimą paveldimų tinklainės ligų atvejais, amžinę geltonosios dėmės degeneraciją ir diabetinę retinopatiją (tinklapio informacija pateikta anglų kalba).


Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba (LPOAT)

Organizacija, vienijanti įvairias pacientų organizacijas, atstovaujančias atskirus sergančių žmonių grupių interesus Lietuvoje, sprendžianti įvairius daugeliui aktualius klausimus nacionaliniu lygmeniu.